Son Devir

Son Devir Haber Portalı

tasit.com - hayalin bir tık önünde!
  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
02:39, 01 Ağustos 2014 Cuma
Gazze'de yaşanan vahşeti görmeyen Batı basını Bülent Arınç'ın 'Kahkaha' ile ilgili sözlerine geniş yer ayırdı.


Güncelleme: 21:15, 30 Temmuz 2014 Çarşamba

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti tarafından cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması, uluslararası basında geniş yankı buldu.
Türk Başkonsolosluğuna yapılan saldırı ve IŞİD'in bölgedeki etkinliğini artırması dışbasının da ana gündemi oldu. Bazı haber ve yorumlarda Türkiye, Afganistan'da türeyen ve örgütlerle başı belada olan Pakistan'a benzetildi...

İran basını Ruhani'nin 18 yıl sonra gelen Ruhani ziyaretiyle iki ülke arasında bahar rüzgarları estirmeye başladı
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin ziyaretinin Türkiye ile İran arasındaki buzları eritebileceği belirtiliyor...

Alman basın kuruluşunun haberi veriş şekli bizim gezicileri aratmadı. Kuruluş haberi internet sitesinde "Tarihi proje mi, çevre felaketi mi?" başlığı ile verdi. Türkiye'de geziciler de 3'üncü havalimanına çevre katliamı gerekçesiyle karşı çıkıyorlardı.
Şehir eşkiyalarının Okmeydanı'nda Gezi olaylarını yeniden hareketlendirmeye yönelik provokasyonları sırasında 2 kişinin hayatını kaybetmesi, dünya basınının gündeminin ilk sıralarında yer aldı.

Almanya'daki Türklere ait önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Alman basınında son dönemde artan Türkiye karşıtı haberlere tepki gösterdi.
Gezi olaylarında özel olarak Tayyip Erdoğan'ı hedef alan İngiltere medyası taarruzlarını artırdı...

Maden faciası, Rum basınında geniş yer buldu. Politis gazetesi, birinci sayfasında Türkçe "Acınızı Paylaşıyoruz" başlığını kullandı.
Soma'daki felakete geniş yer ayıran yabancı basın, Başbakan Erdoğan'ın siyaseten zor duruma düştüğünü iddia etti. Yolsuz iddialarının Türk halkı tarafından önemsenmediğini belirten yabancı basın " Erdoğan'ın işi bu kez zor. Halk öfkeli" gibi yorumlara yer verdi

Katıldığı evlilik programında geçmişte işlediği cinayetleri itiraf ederek Türkiye'nin gündemine oturan 62 yaşındaki Sefer Çalınak, uluslararası basınında da ilgisini çekti.
İngiliz Economist dergisi kara propagandaya devam ediyor. Economist, Türkiye için 'Hükümet, 31 Mayıs'ta ülke çapında kutlanacak Gezi protestolarının birinci yıldönümünü bastırmada bu kez başarılı olmayabilir' ifadelerine yer verdiği bir makale yayınladı.

Başbakan Erdoğan'ın Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'a yönelik eleştirileri Alman medyasında geniş yer buldu.
Erdoğan’ın 1915 olaylarına ilişkin yayınladığı mesaj, ABD basınında da geniş yer buldu

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez, 1915 olaylarının yıldönümü vesilesiyle, Başbakan düzeyinde Ermenilere taziye mesajı yayınlandı. Yayınlanan taziye mesajı bir ilk olması sebebiyle dünya basınında da yankı buldu.
AK Parti'nin yerel seçimlerdeki başarısı Arap dünyasında da yankı buldu. Basında analizlere yer verilirken, sokaklarda da destek kutlamaları yapıldı.

ABD ve Avrupa basını, Türkiye’deki yerel seçimleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “kesin zaferi” olarak yorumladı.
Washington Post (WP), gazetesi Başbakan Erdoğan'a ağır eleştiriler yöneltti...

Türkiye'de Twitter'a erişimin yasaklanması Danimarka medyasında 'Erdoğan korkuyor' manşetiyle yer aldı.
Mahkeme kararlarını tanımamakta ısrar eden Twitter'in engellemesi dış basında da yankı buldu. Tıpkı gezide olduğu gibi orantısız yorumlar yapan dış basına göre Türkiye giderek otoriterleşiyor. İşte 'orantısız' yorumlar...

1 2 3 4 5 6 7 8 >>> Toplam: 377 |  Gösterilen: 1 - 21