DIŞ BASINDA TÜRKİYE |

Son Devir

Son Devir Haber Portalı

Sondevir hafta sonu
  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
05:45, 20 Aralık 2014 Cumartesi
Paralal yapı kapsamında yapılan gözaltı operasyonu, erken saatlerde gerçekleşmesine rağmen uluslararası haber ajansları tarafından da duyuruldu.


13:42, 14 Aralık 2014 Pazar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ankara'ya gerçekleştirdiği ziyaret esnasında iptal ettiğini açıkladığı Güney Akım projesinin yankıları sürüyor. Rus kaynaklar Batı'nın, Rusya ile dostluğu yüzünden Türkiye'yi düşman ilan edebileceğini iddia etti.
ABD ve AB'nin hizaya getirmek istediği Putin Türkiye ziyareti, Batı medyasını fena halde rahatsız etti. Alman Focus dergisi 'Putin'in ziyaretini 'Çar Sultan ile buluşuyor' yorumunu yaptı. BBC ise buluşmayı 'Değerli yalnızlık zirvesi' olarak adlandırdı...

Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus’un Türkiye’ye yaptığı ziyaret dış basında geniş yankı buldu.
İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'de şiddetin yeniden tırmanması nedeniyle barış sürecinin kritik bir noktaya geldiğini belirtip, çatışmaların yeniden başlamasının PKK açısından strateji felaketi doğurabileceğini yazdı.

New York Times Gazetesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içine yapılan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı dün sürmanşetten verdi.
Alman Der Spiegel dergisi, IŞİD'e karşı mücadele etmek amacıyla Almanya'da PKK'nın militan topladığı iddiasını gündeme taşıdı.

Aylardır, Türkiye ile IŞİD arasında bağ kurmaya çabalayan, Türkiye'yi katliamlara sessiz kalmakla itham eden yabancı basın, bu kez de tersten vurdu! Ankara'nın peşmergenin Kobani'ye geçişine izin vermesi neredeyse tüm dış basında 'ABD baskısıyla U dönüşü' olarak yorumlandı.
İngiliz Daily Telegraph gazetesi, IŞİD'in Türkiye'de Suriyeli muhalif lideri kaçırmaya çalıştığını yazdı.

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Die Welt, Kobani'ye karşı harekete geçmemekle itham ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırdı.
KONRAD-Adenauer Vakfı Ortadoğu Masası Uzmanı Dr. Oliver Ernst, Kürtler'in Türk ordusunun Kobani'ye konuşlanmasını istemediğini belirtirken, "Aslında Türkler'den imkansızı istiyorlar. Yani aslında Türkiye tarafından korunmak istemeyen bir bölgeyi korumasını talep ediyorlar" dedi.

Türkiye'yi IŞİD'in karşısına konumlandırmak için uzun süredir algı operasyonu yapan İngiliz ve Amerikan basını Ankara'yı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef almaya devam ediyor. Türkiye hakkındaki felaket senaryolarını bu kez de Guardian gazetesi sayfalarına taşıdı...
Yaptığı yayınlarla Ankara'ya baskı yapıp Mehmetçik'i cepheye sürmeye çalışan İngiliz basını doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. İngiliz Timez gazetesi 'Türkiye IŞİD konusunda kaçak oynamaktan vazgeçmeli' çağrısı yaptı.

Musul'da rehin alınıp Türkiye tarafından kurtarılan rehinelerle ilgili iddiaların arkası kesilmiyor
Bild am Sonntag gazetesi, Almanya'da yaşayan Türklerin durumunu irdeledi

İngiltere'de yayınlanan The Sunday gazetesi yunda dönen Türk rehinelerle ilgili ilginç iddialarda bulundu.
IŞİD militanları tarafından Musul Başkonsolosluğu'ndan 101 gün önce kaçırılan 49 rehinenin bugün kurtarılması haberine dünya basını da geniş yer ayırdı.

New York Times, Türkiye'den IŞİD örgütüne katılımlarla ilgili haberde kullandığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun yer aldığı fotoğraf için düzeltme yayımladı. Erdoğan, TESK Genel Kurulu'nda dün yaptığı konuşmada, New York Times'a çok sert tepki göstermişti.
Amerika'da yayınlanan Wall Street Journal Gazetesi, Türkiye'nin IŞİD'e karşı uluslararası mücadelede artık Amerika'nın tarafı olmadığını yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak yemin ederek göreve başlaması Avrupa basınında geniş yer aldı.
Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu AK Parti Genel Başkan adayı olarak açıklaması, dünya basınında geniş şekilde yer aldı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 18 >>> Toplam: 404 |  Gösterilen: 1 - 21