DIŞ BASINDA TÜRKİYE |
Sondevir iPhone

Son Devir

Son Devir Haber Portalı

  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
16:39, 24 Kasım 2014 Pazartesi
İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'de şiddetin yeniden tırmanması nedeniyle barış sürecinin kritik bir noktaya geldiğini belirtip, çatışmaların yeniden başlamasının PKK açısından strateji felaketi doğurabileceğini yazdı.


12:19, 03 Kasım 2014 Pazartesi

New York Times Gazetesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içine yapılan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı dün sürmanşetten verdi.
Alman Der Spiegel dergisi, IŞİD'e karşı mücadele etmek amacıyla Almanya'da PKK'nın militan topladığı iddiasını gündeme taşıdı.

Aylardır, Türkiye ile IŞİD arasında bağ kurmaya çabalayan, Türkiye'yi katliamlara sessiz kalmakla itham eden yabancı basın, bu kez de tersten vurdu! Ankara'nın peşmergenin Kobani'ye geçişine izin vermesi neredeyse tüm dış basında 'ABD baskısıyla U dönüşü' olarak yorumlandı.
İngiliz Daily Telegraph gazetesi, IŞİD'in Türkiye'de Suriyeli muhalif lideri kaçırmaya çalıştığını yazdı.

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Die Welt, Kobani'ye karşı harekete geçmemekle itham ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırdı.
KONRAD-Adenauer Vakfı Ortadoğu Masası Uzmanı Dr. Oliver Ernst, Kürtler'in Türk ordusunun Kobani'ye konuşlanmasını istemediğini belirtirken, "Aslında Türkler'den imkansızı istiyorlar. Yani aslında Türkiye tarafından korunmak istemeyen bir bölgeyi korumasını talep ediyorlar" dedi.

Türkiye'yi IŞİD'in karşısına konumlandırmak için uzun süredir algı operasyonu yapan İngiliz ve Amerikan basını Ankara'yı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef almaya devam ediyor. Türkiye hakkındaki felaket senaryolarını bu kez de Guardian gazetesi sayfalarına taşıdı...
Yaptığı yayınlarla Ankara'ya baskı yapıp Mehmetçik'i cepheye sürmeye çalışan İngiliz basını doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. İngiliz Timez gazetesi 'Türkiye IŞİD konusunda kaçak oynamaktan vazgeçmeli' çağrısı yaptı.

Musul'da rehin alınıp Türkiye tarafından kurtarılan rehinelerle ilgili iddiaların arkası kesilmiyor
Bild am Sonntag gazetesi, Almanya'da yaşayan Türklerin durumunu irdeledi

İngiltere'de yayınlanan The Sunday gazetesi yunda dönen Türk rehinelerle ilgili ilginç iddialarda bulundu.
IŞİD militanları tarafından Musul Başkonsolosluğu'ndan 101 gün önce kaçırılan 49 rehinenin bugün kurtarılması haberine dünya basını da geniş yer ayırdı.

New York Times, Türkiye'den IŞİD örgütüne katılımlarla ilgili haberde kullandığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun yer aldığı fotoğraf için düzeltme yayımladı. Erdoğan, TESK Genel Kurulu'nda dün yaptığı konuşmada, New York Times'a çok sert tepki göstermişti.
Amerika'da yayınlanan Wall Street Journal Gazetesi, Türkiye'nin IŞİD'e karşı uluslararası mücadelede artık Amerika'nın tarafı olmadığını yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak yemin ederek göreve başlaması Avrupa basınında geniş yer aldı.
Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu AK Parti Genel Başkan adayı olarak açıklaması, dünya basınında geniş şekilde yer aldı.

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi, Filistin basınında geniş yankı buldu. El-Eyyam Gazetesi, "Erdoğan'ın rakiplerini kolaylıkla geride bırakması sürpriz olmadı" ifadelerini kullandı.
NY Times, ''kolay bir zafer kazandığını'' belirttiği Erdoğan'ın Türkiye'nin en az 5 yıllık siyasi hayatını domine edeceğini yazdı. ABD basını, Başbakan Erdoğan'ın seçim zaferi kutlamalarının fotoğraflarıyla verdiği haberlerde, Türkiye'de ilk kez bir cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine vurgu yaptı

Çin basınında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın halkın oylarıyla 12. Cumhurbaşkanı seçilmesi "Erdoğan'ın zaferi kesinleşti" başlığıyla değerlendirildi
Türkiye'de bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini dünya basını da yakından takip etti.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 18 >>> Toplam: 400 |  Gösterilen: 1 - 21