DIŞ BASINDA TÜRKİYE |
Sabri Ülker

Son Devir

Son Devir Haber Portalı

Sondevir hafta sonu
  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
03:15, 31 Mart 2015 Salı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında patlak veren kriz, Alman medyasında da yankı buldu. Alman basını gerilimi AK Parti'nin çöküş alameti olarak gösterdi!


16:42, 24 Mart 2015 Salı

Silah bırakma çağrısına yer veren İngiltere, Almanya, Hollanda ve Avusturya gazete ve televizyonları çağrının önemini ön plana çıkardı
Süleyman Şah operasyonuna geniş yer veren İran medyası, eylemi Suriye topraklarının ihlali olarak değerlendirdi

İsrail'de basın operasyonu, "Türkiye, Suriye topraklarına Osmanlı Türbesini tahliye etmek için başarılı bir operasyon düzenledi" başlığıyla duyurdu
Türkiye'nin yurt dışındaki Uluslararası Antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki Süleyman Şah Türbesi'ndeki naaş ve buradaki Saygı Karakolu'nda görevli askerler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonu ile gece yarısı Türkiye'ye getirildi.

'Türkiye'de 1 milyon Ermeni, 250 bin Kürt öldürüldü' dedikten kısa bir süre sonra 'Nobel'le ödüllendirilen Orhan Pamuk, bu kez Türkiye'yi hedef alan Alman basınına konuştu: "Tweet atan bir kişinin evinin aranmadığı bir Türkiye'de yaşamak istiyorum"
7 Haziran'daki seçimlerde milletvekili adayı olmak için istifa eden Hakan Fidan, yine birilerini tedirginliğe itti.

Batı ile ilişkileri kötüleşen Rusya, Çin ve Türkiye ile ekonomik ortaklığını güçlendirerek dış politikasında başka taraflara yöneliyor.
Paralel yapı operasyonlarına karşı çıkışlarıyla tanınan Hürriyet yazarı Taha Akyol'un Cemaate yakınlığı ile tanınan oğlu Mustafa Akyol, ABD gazetesine bir yazı yazarak Türkiye'yi dünyaya şikayet etti.

Gülen hakkında yakalama kararı çıkmasının ardından gözler ABD'ye çevrildi. New York Gazetesi, ABD'nin, iade talebini büyük ihtimalle reddedeceğini yazdı.
Bir Alman ajanın 'İstihbaratçılar tarafından yönlendiriliyorlar' dediği Alman Basını'ndan yine Türkiye'ye suçlayan bir haber geldi...

Paralal yapı kapsamında yapılan gözaltı operasyonu, erken saatlerde gerçekleşmesine rağmen uluslararası haber ajansları tarafından da duyuruldu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ankara'ya gerçekleştirdiği ziyaret esnasında iptal ettiğini açıkladığı Güney Akım projesinin yankıları sürüyor. Rus kaynaklar Batı'nın, Rusya ile dostluğu yüzünden Türkiye'yi düşman ilan edebileceğini iddia etti.

ABD ve AB'nin hizaya getirmek istediği Putin Türkiye ziyareti, Batı medyasını fena halde rahatsız etti. Alman Focus dergisi 'Putin'in ziyaretini 'Çar Sultan ile buluşuyor' yorumunu yaptı. BBC ise buluşmayı 'Değerli yalnızlık zirvesi' olarak adlandırdı...
Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus’un Türkiye’ye yaptığı ziyaret dış basında geniş yankı buldu.

İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'de şiddetin yeniden tırmanması nedeniyle barış sürecinin kritik bir noktaya geldiğini belirtip, çatışmaların yeniden başlamasının PKK açısından strateji felaketi doğurabileceğini yazdı.
New York Times Gazetesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içine yapılan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı dün sürmanşetten verdi.

Alman Der Spiegel dergisi, IŞİD'e karşı mücadele etmek amacıyla Almanya'da PKK'nın militan topladığı iddiasını gündeme taşıdı.
Aylardır, Türkiye ile IŞİD arasında bağ kurmaya çabalayan, Türkiye'yi katliamlara sessiz kalmakla itham eden yabancı basın, bu kez de tersten vurdu! Ankara'nın peşmergenin Kobani'ye geçişine izin vermesi neredeyse tüm dış basında 'ABD baskısıyla U dönüşü' olarak yorumlandı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, IŞİD'in Türkiye'de Suriyeli muhalif lideri kaçırmaya çalıştığını yazdı.
Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Die Welt, Kobani'ye karşı harekete geçmemekle itham ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırdı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 18 >>> Toplam: 415 |  Gösterilen: 1 - 21