Sondevir hafta sonu

Son Devir

Son Devir Haber Portalı

tasit.com - hayalin bir tık önünde!
  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
05:00, 15 Eylül 2014 Pazartesi
Amerika'da yayınlanan Wall Street Journal Gazetesi, Türkiye'nin IŞİD'e karşı uluslararası mücadelede artık Amerika'nın tarafı olmadığını yazdı.


15:12, 14 Eylül 2014 Pazar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak yemin ederek göreve başlaması Avrupa basınında geniş yer aldı.
Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu AK Parti Genel Başkan adayı olarak açıklaması, dünya basınında geniş şekilde yer aldı.

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi, Filistin basınında geniş yankı buldu. El-Eyyam Gazetesi, "Erdoğan'ın rakiplerini kolaylıkla geride bırakması sürpriz olmadı" ifadelerini kullandı.
NY Times, ''kolay bir zafer kazandığını'' belirttiği Erdoğan'ın Türkiye'nin en az 5 yıllık siyasi hayatını domine edeceğini yazdı. ABD basını, Başbakan Erdoğan'ın seçim zaferi kutlamalarının fotoğraflarıyla verdiği haberlerde, Türkiye'de ilk kez bir cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine vurgu yaptı

Çin basınında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın halkın oylarıyla 12. Cumhurbaşkanı seçilmesi "Erdoğan'ın zaferi kesinleşti" başlığıyla değerlendirildi
Türkiye'de bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini dünya basını da yakından takip etti.

İngiliz Financial Times gazetesi, Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan'ın endişelere rağmen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde favori bir aday olduğunu yazdı
Almanların Recep Tayyip Erdoğan hazımsızlığı büyüyor. Erdoğan'ın kapak yapan Alman dergisi Türk gurbetçilere Erdoğan'a oy vermeyin çağrısı yaptı...

Gazze'de yaşanan vahşeti görmeyen Batı basını Bülent Arınç'ın 'Kahkaha' ile ilgili sözlerine geniş yer ayırdı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti tarafından cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması, uluslararası basında geniş yankı buldu.

Türk Başkonsolosluğuna yapılan saldırı ve IŞİD'in bölgedeki etkinliğini artırması dışbasının da ana gündemi oldu. Bazı haber ve yorumlarda Türkiye, Afganistan'da türeyen ve örgütlerle başı belada olan Pakistan'a benzetildi...
İran basını Ruhani'nin 18 yıl sonra gelen Ruhani ziyaretiyle iki ülke arasında bahar rüzgarları estirmeye başladı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin ziyaretinin Türkiye ile İran arasındaki buzları eritebileceği belirtiliyor...
Alman basın kuruluşunun haberi veriş şekli bizim gezicileri aratmadı. Kuruluş haberi internet sitesinde "Tarihi proje mi, çevre felaketi mi?" başlığı ile verdi. Türkiye'de geziciler de 3'üncü havalimanına çevre katliamı gerekçesiyle karşı çıkıyorlardı.

Şehir eşkiyalarının Okmeydanı'nda Gezi olaylarını yeniden hareketlendirmeye yönelik provokasyonları sırasında 2 kişinin hayatını kaybetmesi, dünya basınının gündeminin ilk sıralarında yer aldı.
Almanya'daki Türklere ait önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Alman basınında son dönemde artan Türkiye karşıtı haberlere tepki gösterdi.

Gezi olaylarında özel olarak Tayyip Erdoğan'ı hedef alan İngiltere medyası taarruzlarını artırdı...
Maden faciası, Rum basınında geniş yer buldu. Politis gazetesi, birinci sayfasında Türkçe "Acınızı Paylaşıyoruz" başlığını kullandı.

Soma'daki felakete geniş yer ayıran yabancı basın, Başbakan Erdoğan'ın siyaseten zor duruma düştüğünü iddia etti. Yolsuz iddialarının Türk halkı tarafından önemsenmediğini belirten yabancı basın " Erdoğan'ın işi bu kez zor. Halk öfkeli" gibi yorumlara yer verdi
Katıldığı evlilik programında geçmişte işlediği cinayetleri itiraf ederek Türkiye'nin gündemine oturan 62 yaşındaki Sefer Çalınak, uluslararası basınında da ilgisini çekti.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 18 >>> Toplam: 386 |  Gösterilen: 1 - 21