GÜNÜN TÜM HABERLERİ | KÜNYE | BİZE ULAŞIN | SİTENE EKLE | HAFTASONU | | GAZETE MANŞETLERİ | | AÇILIŞ SAYFAM YAP

Son Devir

Son Devir Haber Portalı

tasit.com - hayalin bir tık önünde!
  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
11:37, 17 Nisan 2014 Perşembe
AK Parti'nin yerel seçimlerdeki başarısı Arap dünyasında da yankı buldu. Basında analizlere yer verilirken, sokaklarda da destek kutlamaları yapıldı.


11:58, 01 Nisan 2014 Salı

ABD ve Avrupa basını, Türkiye’deki yerel seçimleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “kesin zaferi” olarak yorumladı.
Washington Post (WP), gazetesi Başbakan Erdoğan'a ağır eleştiriler yöneltti...

Türkiye'de Twitter'a erişimin yasaklanması Danimarka medyasında 'Erdoğan korkuyor' manşetiyle yer aldı.
Mahkeme kararlarını tanımamakta ısrar eden Twitter'in engellemesi dış basında da yankı buldu. Tıpkı gezide olduğu gibi orantısız yorumlar yapan dış basına göre Türkiye giderek otoriterleşiyor. İşte 'orantısız' yorumlar...

Paralel yapının servis ettiği ses kayıtlarında yer alan 'THY'nin Nijerya'daki iç savaşta kullanılmak üzere silah taşıdığı' iddası dış basında da haber oldu. Haberlerde Türkiye El Kaide uzantılı terör örgütlerine yardım yapmakla itham edildi.
Times dünya haberleri sayfalarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gülen hareketini yatak odası şantajı komplosuyla suçladığını yazıyor.

Rusya'nın önde gelen radyolarından Eho Moskvı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 yıllık iktidarının en zor dönemini yaşadığını ifade etti.
Ortalara saçılan ses kayıtları dış basında haber olmaya devam devam ediyor. 'Türkler dizi izler gibi kaset izliyor' diyen Nev York Times, uygunsuz kasetlerin çıkmasının an meselesi olduğunu iddia etti.

Almanya'da Hamburg'ta yaşanan olayları karartan Avrupa basını söz konusu Türkiye olunca kulak kesilmeye başladı. Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları Daily Telegraph, Times ve Guardian da haber oldu...
Financial Times'ın, yorum sayfalarında Fethullah Gülen Cemaati'nin ele alındığı bir makale dikkat çekti. "Gülen'in müphem ağı zorlu bir düşman" başlıklı makalenin yazarı Londra'daki King's College'ın öğretim üyelerinden Bill Park.

12 Eylül'de Fethullah Gülen'i kurtardığı iddia edilen Neo-Con Ankara eski Büyükelçisi Morton Abramowitz ile annesi İstanbul yahudisi olan Eric Edelman yine sahneye çıktı. İki eski Büyükelçi yine Gülen'e sahip çıktı, Erdoğan'ı da ağır ifadelerle eleştirdi...
Suriye'de işkencenin kanıtı dünya basınında TRT Türk ve TRT Haber ortak yayınında gözler önüne serilen Suriye rejiminin yaptığı işkencenin kanıtı niteliğindeki fotoğraflar dünya basınında da geniş yer buldu.

Türkiye'de yolsuzluk soruşturması ve bunu izleyen gelişmeler Hollanda ve Hollada medyasında yakından takip ediliyor.
Türkiye'de yürütülen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve bunun üzerine bakanların istifası Alman basınınında geniş yer buldu. Ülke basınında yer alan haberlerde, Başbakan Recep Yayyip Erdoğan'ın inandırıcılığını kaybettiği ve hükümetin her geçen gün zayıfladığı vurgulandı.

Telegraph gazetesi "Skandal bakanları yerlerinden etti, Türk lider krizle yüz yüze" başlığıyla verdiği haberde "Türkiye hükümetini saran krizin ilk kayıplarını verdiğini" söylüyor ve yolsuzluk skandalında adı geçen üç bakanın istifasına odaklanıyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bakan oğullarının isminin karıştığı yolsuzluk ve rüşvet skandalının "uluslararası güçler" ve onların "yerel işbirlikçilerinin" oyunu olduğu yönündeki çıkışı ile ABD'nin Ankara Büyükelçisi hakkında sarf ettiği sözler, Amerikan basınında geniş yankı uyandırdı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve sonrasında yaşanan gelişmeler dünya basınınında da geniş yankı uyandırdı. BBC'nin Fethullah Gülen hakkında yaptığı yorum da dikkat çekti.
Türkiye'de siyaset, bürokrasi ve iş dünyasını sarsan son yılların en büyük yolsuzluk operasyonu bugün İngiliz gazetelerinde geniş yer buluyor

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gümrükçü, "Mısır'da bazı medya organlarında, 19 Kasım olaylarının tahrikçisi olarak Türkiye’nin de adı geçmektedir. Üzüntüyle karşıladığımız bu haberler tümüyle asılsızdır" dedi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin Diyarbakır’da yaptıkları görüşme Alman basınında yer aldı.

1 2 3 4 5 6 7 8 >>> Toplam: 361 |  Gösterilen: 1 - 21