DIŞ BASINDA TÜRKİYE |
okyanus

Son Devir

Son Devir Haber Portalı

Dünyabizim Aynamdan Yansıyanlar
  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
22:04, 22 Mayıs 2015 Cuma
Amasya Belediyesi tarafından Yeşil Irmak kenarına yerleştirilen Selfie çeken Şehzade heykeli Alman Die Zeit gazetesine haber konusu oldu.


17:00, 12 Mayıs 2015 Salı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya 'yavru vatan' yanıtı İngiliz basınında.
İngiliz Financial Times gazetesi, Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün halefi Recep Tayyip Erdoğan’ın yetkilerini tek elde toplaması ile ilgili uyarıda bulunmasıyla AKP’de bölünmelerin arttığını yazdı.

İran'ın reformcu Şehrvend Gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İran ziyaretini 'Osmanlı Don Kişot'u Tahran'da' başlığıyla birinci sayfadan okuyucularına aktardı.
İstanbul Adliye Sarayı'nda Savcı Mehmet Selim Kiraz ve iki teröristin ölümüyle sonuçlanan kanlı rehine olayı İtalyan basınında da manşetten görüldü.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında patlak veren kriz, Alman medyasında da yankı buldu. Alman basını gerilimi AK Parti'nin çöküş alameti olarak gösterdi!
Silah bırakma çağrısına yer veren İngiltere, Almanya, Hollanda ve Avusturya gazete ve televizyonları çağrının önemini ön plana çıkardı

Süleyman Şah operasyonuna geniş yer veren İran medyası, eylemi Suriye topraklarının ihlali olarak değerlendirdi
İsrail'de basın operasyonu, "Türkiye, Suriye topraklarına Osmanlı Türbesini tahliye etmek için başarılı bir operasyon düzenledi" başlığıyla duyurdu

Türkiye'nin yurt dışındaki Uluslararası Antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki Süleyman Şah Türbesi'ndeki naaş ve buradaki Saygı Karakolu'nda görevli askerler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonu ile gece yarısı Türkiye'ye getirildi.
'Türkiye'de 1 milyon Ermeni, 250 bin Kürt öldürüldü' dedikten kısa bir süre sonra 'Nobel'le ödüllendirilen Orhan Pamuk, bu kez Türkiye'yi hedef alan Alman basınına konuştu: "Tweet atan bir kişinin evinin aranmadığı bir Türkiye'de yaşamak istiyorum"

7 Haziran'daki seçimlerde milletvekili adayı olmak için istifa eden Hakan Fidan, yine birilerini tedirginliğe itti.
Batı ile ilişkileri kötüleşen Rusya, Çin ve Türkiye ile ekonomik ortaklığını güçlendirerek dış politikasında başka taraflara yöneliyor.

Paralel yapı operasyonlarına karşı çıkışlarıyla tanınan Hürriyet yazarı Taha Akyol'un Cemaate yakınlığı ile tanınan oğlu Mustafa Akyol, ABD gazetesine bir yazı yazarak Türkiye'yi dünyaya şikayet etti.
Gülen hakkında yakalama kararı çıkmasının ardından gözler ABD'ye çevrildi. New York Gazetesi, ABD'nin, iade talebini büyük ihtimalle reddedeceğini yazdı.

Bir Alman ajanın 'İstihbaratçılar tarafından yönlendiriliyorlar' dediği Alman Basını'ndan yine Türkiye'ye suçlayan bir haber geldi...
Paralal yapı kapsamında yapılan gözaltı operasyonu, erken saatlerde gerçekleşmesine rağmen uluslararası haber ajansları tarafından da duyuruldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ankara'ya gerçekleştirdiği ziyaret esnasında iptal ettiğini açıkladığı Güney Akım projesinin yankıları sürüyor. Rus kaynaklar Batı'nın, Rusya ile dostluğu yüzünden Türkiye'yi düşman ilan edebileceğini iddia etti.
ABD ve AB'nin hizaya getirmek istediği Putin Türkiye ziyareti, Batı medyasını fena halde rahatsız etti. Alman Focus dergisi 'Putin'in ziyaretini 'Çar Sultan ile buluşuyor' yorumunu yaptı. BBC ise buluşmayı 'Değerli yalnızlık zirvesi' olarak adlandırdı...

Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus’un Türkiye’ye yaptığı ziyaret dış basında geniş yankı buldu.
İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'de şiddetin yeniden tırmanması nedeniyle barış sürecinin kritik bir noktaya geldiğini belirtip, çatışmaların yeniden başlamasının PKK açısından strateji felaketi doğurabileceğini yazdı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 18 >>> Toplam: 420 |  Gösterilen: 1 - 21