Sabri Ülker

Son Devir

Son Devir Haber Portalı

Dünyabizim Aynamdan Yansıyanlar
  • Son Devir / Twitter
  • Son Devir / Faceebook
02:00, 01 Ocak 1970 Perşembe

ARAMA

Kadayıf kelimesi için bulunan sonuçlar...
1 2 3 >>> Toplam: 45 |  Gösterilen: 1 - 20
MHP Genel Başkanı Bahçeli (2)
-" Cumhurbaşkanı, ettiği yeminleri tamamen çiğnemiştir ve içinden geçtiğimiz şu zaman diliminde, Türkiye'nin bir Cumhurbaşkanı sorunu doğmuştur" -"Dövizdeki fahiş artış, Erdoğan için ballı börek olabilir. Dövizdeki tırmanış, Erdoğan için kaymaklı kadayıf da sayılabilir. Fakat milletimiz için acı bir diyet, vahim bir eziyet, ateşten gömlektir" -"Türkiye Cumhuriyeti devletinin şirket gibi yönetilme hedefi aslında adı konmamış bir yıkımı, itiraf edilmemiş bir rejim değişikliği hazırlığını deşifre etmektedir"

SYRIZA aynı CHP'ymiş!
SYRIZA aynı CHP'ymiş!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan'daki SYRIZA'yı CHP'ye benzetti: Bizimle aynı görüşe sahip partinin seçim kazanması güzel...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da
- Kılıçdaroğlu: (2) "Bir de, 'CHP çözüm sürecine karşı' diyorlar. Siz biliyor musunuz ne olduğunu, bilmiyorsunuz. Biz de bilmiyoruz. Bilmediğimiz şeye nasıl karşı çıkacağız? 'Biz çözeceğiz' diyorlar. 'Buyurun çözün' diyoruz. Yine CHP'yi suçluyorlar. Bu ucuz siyasettir arkadaşlar. Bu ucuz siyasete hiç kimsenin prim vermesini istemem. Ne yaptın da biz karşı çıktık?" - "Size sözüm söz. Etnik kimlik üzerinden siyaset olmayacak. Etnik kimlik üzerinden hiç kimse bu topraklarda ötekileştirilemeyecek. İnanç üzerinden siyaset olmayacak. Herkes inancını istediği yerde, özgürce yerine getirecek. Kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmeyecek. Herkes istediği gibi yaşayacak. Türkiye'nin birleştirici gücüyüz, Türkiye'yi birleştirmek istiyoruz" - "Hep CHP'yi suçlamak gibi bir alışkanlık var. Bir siyasi parti eleştirilecekse ilk akla gelen CHP. İyi de niye ve hangi gerekçe ile? Geçmişte eleştiriyordunuz. Bugün yeni şeyler, güzel şeyler söylüyoruz. Demokrasiden, barıştan, birlikten, beraberlikten, sorunları çözeceğimizden söz ediyoruz"

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı
- Osmanlı ve Selçuklu mutfağıyla ilgili kitapları bulunan şef Ömür Akkor, fuarda "keşkek" ve "cennet çamuru" tatlısı yaptı

Balkanlarda bayram için 'tatlı' hazırlık (video)
Balkanlarda bayram için 'tatlı' hazırlık (video)
Ramazan ayının bereketiyle günahlarından temizlenmenin, fıtrata dönüşün kutlandığı Fıtr (Ramazan) bayramı için Balkan ülkelerindeki Müslümanlar hazırlıklarını tamamlıyor.

TESK'ten merdiven altı uyarısı
TESK'ten merdiven altı uyarısı
"Merdiven altı üretilen gıda ürünlerini kesinlikle almayın ve yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, ekmek ve kadayıf gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun"

En
En "tatlı" ramazan mesaisi
Osmanlı Devleti'nde padişahların sofralarını süsleyen kadayıf dolması, ramazanda en çok tercih edilen tatlılar arasında yer alıyor. Erzurum'da tatlı ustaları, talepleri karşılayabilmek için en yoğun mesailerini yaşıyor.

Anadolu lezzetleri ramazanda sofraların baş tacı
Anadolu lezzetleri ramazanda sofraların baş tacı
Birbirinden farklı kültürleri bir arada barındıran Anadolu'da, ramazan ayına özgü gelenek ve görenekler, yüzlerce yıldır yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılıyor.

Diyarbakır ve Bingöl'ün arasını bozan tatlı
Diyarbakır ve Bingöl'ün arasını bozan tatlı
Diyarbakır ve Bingöl'ün burma kadayıf için Türk Patent Enstitüsü'ne coğrafi işaret menşei alınması için başvuruda bulunması iki il arasında tatlı bir rekabete dönüştü.

Tiran’da tulumba Sofya’da hoşaf (video)
Tiran’da tulumba Sofya’da hoşaf (video)
Osmanlı'nın en meşhur lezzetlerinden şerbetli tatlılar bugün Balkanlarda hala aynı isimle sofraların konuğu oluyor. Tiranlılar için tulumba tatlısı, Sofyalılar için hoşaf vazgeçilmez lezzetlerden..

Türk ve Makedonların ortak lezzeti: Kaymaçina (video)
Türk ve Makedonların ortak lezzeti: Kaymaçina (video)
Balkanlarda özellikle Makedon mutfağının geleneksel lezzetlerinden olan kaymaçina ve tirileçeye bugün İstanbul'da sokaklarında da rastlanıyor.

Abdest almayı Google'dan öğreniyoruz!
Abdest almayı Google'dan öğreniyoruz!
Google, Türkiye'de ve dünyada en çok aranılan kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı 2013 Zeitgeist listesini açıkladı. Türkiye'de en çok aranan kelimeler ise sırasıyla "eokul", "ÖSYM" ve "altın fiyatları" oldu. En çok aranan "Nasıl Yapılır?" başlıklarında ise "Nasıl abdest alınır?" ilk sırada yer aldı.

Güllüoğlu'nda tatlı fiyatları kaçtan başlıyor
Güllüoğlu'nda tatlı fiyatları kaçtan başlıyor
Ramazan Bayramı’nın habercisi ve ikramlarının vazgeçilmezi tatlılar vitrine çıkmaya başladı. Sektörün önemli isimlerinden Faruk Güllüoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, “Hammadde bedelinde yukarı yönlü bir oynama olsa da tatlı ürünlerimizde artış olmayacak.” dedi.

74 yıl için 74 metrelik künefe
74 yıl için 74 metrelik künefe
Hatay'ın anavatana katılışının 74'üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen festival etkinlikleri kapsamında 74 metrelik künefe pişirildi. Uzun uğraşlar sonucu pişirilen künefe kısa sürede tükendi.

3-5 liraya baklava börek olmaz
3-5 liraya baklava börek olmaz
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan ayının gelişiyle birlikte fiyatların artacağı yönünde spekülasyonlarının başladığını belirterek, vatandaşları duyarlı olamaya çağırdı.

Ürdün Künefesi
Ürdün Künefesi
Ürdün kraliçesi’ne ait olan Künefe tarifidir.

240 Çaykur işçisi sendika değiştirdi
240 Çaykur işçisi sendika değiştirdi
ÇAYKUR'daki grev sürecinin ardından Tekgıda-İş Sendikasından istifa eden 240 işçi, Öz Gıda-İş Sendikası'na katıldı

Festival için 60 bin dolar aranıyor
Festival için 60 bin dolar aranıyor
Gereken para bulunamazsa, ABD'de yapılacak kültür festivaline Erzurum ekibi katılamayacak.

Afetlerde ilk 72 saat çok önemli !
Afetlerde ilk 72 saat çok önemli !
Prof.Dr. Mikdat Kadıoğlu: “İnsanların deprem anında nasıl davranması gerektiğini bilmesi gerekiyor. Küçük yangınları söndürebilmeli ve küçük kanamaları durdurabilmeli, daha sonrada çevresindekilere yârdim edebilmelidir,” dedi.

Dünyanın her yanından baklava turları var (Foto Galeri)
Dünyanın her yanından baklava turları var (Foto Galeri)
Karaköy Güllüoğlu, dünya genelinde hızla gelişen gastronomi turizminde önemli bir durak oldu. Baklavanın yanı sıra Türk mutfağının tanıtımı için bir elçi gibi çalışan Karaköy Güllüoğlu baklavalarının sahibi Nadir Güllü, yılda yaklaşık 5 bin turistin tesislerini ziyaret ederek baklava yapımını izlediğini söyledi.

1 2 3 >>> Toplam: 45 |  Gösterilen: 1 - 20