banner14

Ford'dan Trump'ı kızdıracak cevap

ABD Başkanı Donald Trump, ticaret savaşında yeni tarifelerle Amerikan şirketleri yerli üretime zorluyor. Ancak şirketlerin karlılık endişeleri ön planda.

Başkan Trump'ın pazar günü Twitter üzerinden "ABD'de üret" çağrısına cevap veren Ford, ABD'de üretimin karlı olmayacağını belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada, "Yılda 50 binden az satış hacmi beklentisiyle Focus Active'in ABD'de üretilmesi karlı olmaz." denildi.

Focus'un yeni modelini 2019'un ikinci yarısından itibaren Çin'den ithal etmeyi planlayan Ford Motor, gümrük tarifeleri nedeniyle bundan vazgeçmişti.

Geçtiğimiz ayın sonunda Ford Motor'un Kuzey Amerika Başkanı Kumar Galhotra, "Çin'den ithal edilen otomobillere ABD'nin yüzde 25 gümrük vergisi uygulaması bizim için çok zor bir ticari durum. Bu yüzden kaynakları başka yerlere dağıtmayı seçiyoruz." demişti.

Pazar günü Trump, "Ford, artan ABD gümrük vergileri nedeniyle Çin malı küçük araçları ABD'de satma planının aniden öldürdü. Bu sadece başlangıç. Bu otomobil artık ABD'de yapılabilir ve Ford hiç gümrük vergisi ödemez." demişti.

Anahtar Kelimeler:
FordABDTrump

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner6