Pepsi'de sürpriz istifa

Pepsi CEO'su Indra Nooyi görevinden ayrılacağını duyurdu. 12 yıldır Pepsi'nin en üst düzey yöneticisi olan 62 yaşındaki Nooyi, görevinden ekim ayında ayrılacak ve CEO koltuğunu Ramon Laguarta alacak.

Indra Nooyi'nin yerini alacak olan Ramon Laguarta ise 53 yıllık PepsiCo tarihinin 6. CEO'su olacak. Barcelona doğumlu olan Laguarta son olarak Pepsi'nin Avrupa ve Sahra Altı Afrika bölümünün başındaydı. 22 yıl önce Pepsi'ye transfer olmadan önce lolipoplarıyla bilinen şekerlemeci Chupa Chups'ta görev yapıyordu.

Öte yandan, dünyanın en güçlü kadınlarından biri olarak gösterilen ve Pepsi'nin yurt dışı doğumlu ilk CEO'su olan Indra Nooyi, 2019 yılı başına kadar yönetim kurulundaki başkanlık görevini sürdürecek. 

24 yıldır Pepsi'de çalışan Indra Nooyi, CEO'luk döneminde 35 milyar dolar gelirle aldığı şirketi 63 milyar dolara taşımayı başarmıştı. 2016 yılında Hamdi Ulukaya'nın sahibi olduğu Chobani'yi almak isteyen Nooyi başarısız olmuş ve ABD başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton'ı destekleyip Trump'ın danışman kuruluna girmesiyle de tartışma yaratmıştı.

Anahtar Kelimeler:
PepsiRamon LaguartaNooyi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner1