banner14

Ankara'daki su fiyatlarına büyük indirim

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mustafa Tuna, göreve geldikten sonra mandıraların yoğun olduğu 16 ilçede su indirimine gittiklerini belirterek, konut ve iş yeri dahil tüm aboneler için de bir indirim yapılması konusunda uzun süredir çalıştıklarını vurguladı.

Başkan Tuna, Ankara'da su fiyatlarında yüzde 17 oranında indirime gidileceğini söyledi. İndirim, konut ve işyerleri dahil tüm aboneleri kapsayacak. Tuna, su fiyatlarına yapılacak indirimin, okulların açıldığı dönemde bütçeleri zorlanan ailelere de bir katkı olacağını söyledi.

Sosyal şartları iyileştirmeye yönelik kararlar almaya özen gösterdiklerini ifade eden Tuna, su indirimine ilişkin Başkanlık yazısının Büyükşehir Belediye Meclisinin bu ayki toplantısında karara bağlanacağını açıkladı.

Başkan Tuna, şu bilgileri verdi:

"Su ücretlerinde indirime gidiyoruz. 17 Eylül'den itibaren yüzde 17 indirim uygulanacak. Bunu çok ince hesaplarla değerlendirdik. Ancak bu kadar yapabiliyoruz. Konut, sanayi, merkez ilçe, taşra fark etmeksizin bütün abonelerimize uygulanacak. Büyükşehir Belediye Meclisi önümüzdeki hafta çalışmaya başlanacak ve karar alınacak. Dış ekonomik saldırılara karşı vatandaşlarımızın yanında olmak ve destek olmak düşüncesiyle bunu gerçekleştiriyoruz. Bu bir motivasyon ve bir katkımız olsun istiyoruz." dedi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner6