Türkiye ve dünya gündeminde bugün neler var? (31 Ekim 2018)

1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Teknoloji Geliştirme Altyapıları Açılış Töreni'ne katılacak, partisinin genel merkezinde MYK Toplantısı'na başkanlık edecek.

(Ankara/13.30/16.00) 

2- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, G20 Parlamenter Forumu ve Parlamento Başkanları Zirvesi'nde "Kalkınmanın Finansmanı" başlıklı oturumda konuşacak.

- Yıldırım, Arjantin Senatosu Geçici Başkanı Federico Pinedo ile görüşecek.

(Buenos Aires) 

3- CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanacak.

(Ankara/11.00) 

4- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olacak.

(Ankara/10.30) 


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mesleki Yeterlilik Genel Kuruluna katılacak.

(Ankara/10.00) 

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Kentsel Gelişim Zirvesi"ne iştirak ediyor.

(Ankara/09.00) 

3- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İçişleri Bakanlığı Konferans Salonu’nda "bilgi paylaşımı" ve "AFAD ile iş birliği" protokollerinin imza törenine katılacaklar.

(Ankara/14.00) 

4- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TOBB Merkez Binası'nda TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00)

5- TBMM'den

- Genel Kurulda, 701 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname üzerinde görüşmeler devam edecek.

(TBMM/14.00) 

- Plan ve Bütçe Komisyonunda, TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu, Sayıştay, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kurumların bütçeleri ile Başbakanlık ve Kalkınma Bakanlığının kesin hesapları ele alınacak.

(TBMM/10.00) 

- KİT Komisyonunda, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ile Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünün hesapları görüşülecek.

(TBMM/11.00/12.30)


EKONOMİ

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Teknoloji Geliştirme Altyapı Açılış Töreni'ne iştirak edecek.

(Ankara/13.00) 

2- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "5'inci Kümelenme Konferansı"na katılacak.

- Adana Valiliğini ziyaret edecek Pekcan, Adanalı sanayici ve iş insanlarıyla bir araya gelecek, ardından ATHİB 7'inci Dokuma Kumaş Yarışması Ödül Töreni'nde bulunacak.

(Ankara/10.00/Adana/15.30/16.00/19.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'ndan kalkacak ilk uçak için düzenlenecek uğurlama törenine iştirak edecek.

(İstanbul/09.30) 

4- Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ tarafından Sheraton Ankara Oteli'nde düzenlenecek 4. CTF Bayrağı Yakala Yarışması ile yerli ve milli karar destek sistemi CyDecSys'nin tanıtımına katılıyor.

(Ankara/09.00)

5- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), "Enflasyon Raporu 2018-IV Bilgilendirme Toplantısı"nı Shangri-La Bosphorus İstanbul'da gerçekleştirecek.

(İstanbul/10.30) 

6- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu Toplantı Özetini açıklayacak.

(Ankara/14.00)

7- TÜİK, ekim ayı ekonomik güven endeksini, eylül ayı dış ticaret istatistiklerini ve temmuz-eylül dönemi turizm istatistiklerini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

8- Rekabet Kurulunda, Sodexo, Edenred, Network, Multinet, Winwin, Set yemek kartı şirketleri hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı yapılacak.

(Ankara/14.00) 


DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Endonezya’da denize düşen yolcu uçağına ilişkin arama ve kurtarma çalışmaları takip ediliyor.

(Cakarta)


GÜNCEL

1- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülmesinin ardından gelişmeler ve olayın dünyadaki yansımaları izleniyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Antalya'nın Manavgat ilçesinde eğitim uçağının düşmesine ilişkin gelişmeler takip ediliyor. 

3- FETÖ davaları

- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 kişinin yargılandığı dava, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

(Ankara/09.30) 

- FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminde yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla, dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem dahil 12 sanığın yargılanmasına, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri'de başlanacak.

(İstanbul/10.00)



KÜLTÜR SANAT

1- "2. İstanbul Karagöz Festivali"nin kapanış etkinliği izlenecek.

(İstanbul/10.00)

2- "6. Boğaziçi Film Festivali" kapsamında "Bağımsız Filmler İçin Ortak Yapım Süreçleri" konulu etkinlik düzenlenecek.

(İstanbul/13.00)



SPOR

1- Basketbolda ULEB Avrupa Kupası'nın 5. haftasında B Grubu'nda TOFAŞ, TOFAŞ Spor Salonu'nda Hırvatistan'ın Cedevita Zagreb, C Grubu'nda ise Türk Telekom, Ankara Spor Salonu'nda Sırbistan'ın Partizan takımıyla karşılaşacak.

(Bursa/Ankara/20.00) 

2- Basketbolda FIBA Şampiyonlar Ligi'nin 4. haftasında A Grubu'nda Banvit, Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda Rusya temsilcisi Nizhny'yi konuk edecek. D Grubu'nda ise Beşiktaş Sompo Japan, deplasmanda Yunanistan'ın Promitheas takımıyla karşı karşıya gelecek.

(Balıkesir/20.00/Patras/20.30) 

3- Basketbolda Erkekler FIBA Avrupa Kupası'nın 3. haftasında A Grubu'nda Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol, Romanya temsilcisi CSM CSU ile deplasmanda karşılaşacak.

- C Grubu'nda ise iki Türk takımı İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Pınar Karşıyaka, Cebeci Spor Kompleksi'nde karşı karşıya gelecek.

(Oradea/20.00/İstanbul/19.00) 

4- Basketbolda Kadınlar FIBA Avrupa Ligi'nin 2. haftasında B Grubu'nda Fenerbahçe, İspanya temsilcisi Perfumerias Avenida ile deplasmanda karşılaşacak.
(Salamanca/22.30)

5- Basketbolda Kadınlar FIBA Avrupa Kupası'nın 2. haftasında B Grubu'nda Galatasaray, deplasmanda Polonya'nın Energa takımıyla karşılaşacak. D Grubu'nda ise OGM Ormanspor, Sait Zarifoğlu Spor Salonu'nda Rusya temsilcisi Enisey'i konuk edecek.

(Torun/21.00/Ankara/16.00) 

6- Voleybolda Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda Yunanistan temsilcisi PAOK'u ağırlayacak.

(İstanbul/17.00) 

7- Ziraat Türkiye Kupası'nda 4. tur heyecanı 13 maçla sürüyor.

- Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, BUGSAŞ Spor, Aytemiz Alanyaspor, Altındağ Belediyespor, Demir Grup Sivasspor, Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Atiker Konyaspor ise Kahramanmaraşspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. MKE Ankaragücü Erbaaspor'u, Kayserispor Pazarspor'u, Evkur Yeni Malatyaspor da Kırklarelispor'u ağırlayacak.

(Ankara/13.00/13.30/Muğla/14.00/Kahramanmaraş/20.30/Ankara/15.00/Kayseri/17.00/Malatya/19.00) 

8- Voleybolda Kadınlar Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçında VakıfBank ile Eczacıbaşı VitrA, TVF Başkent Voleybol Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

(Ankara/18.30) 

9- Hentbolda Erkekler Süper Lig 5. hafta erteleme maçında Beşiktaş Mogaz, Süleyman Seba Spor Salonu'nda Karşıyaka Belediyespor'u ağırlayacak.

(İstanbul/18.00)

10- Hentbolda Kadınlar Süper Lig 5. hafta erteleme maçında Muratpaşa Belediyespor-Yalıkavakspor, 6. hafta erteleme karşılaşmasında ise Kastamonu Belediyespor-Üsküdar Belediyespor karşı karşıya gelecek.

(Antalya/Kastamonu/17.00)

Kaynak: AA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner16

banner15

banner21