TÜSİAD'dan sürdürülebilirlik vurgusu

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol  Bilecik, Tarihi Hava Gazı Fabrikası'nda düzenlenen "Sür2018" etkinliğinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini bildirdi.

Bu sürecin ne ilk ne de son olacağını belirten Bilecik, söz konusu durumun Türkiye'nin tecrübesinin dışında ilerleyen bir zorlanma olduğunu söyledi.

'Sürdürülebilirlik kavramı daha çok konuşulmalı'

Türkiye'nin içinde bulunduğu zamanda sürdürülebilirlik kavramını daha çok konuşması gerektiğine işaret eden Bilecik, "Türkiye'ye baktığınız zaman birçok problemi var, ama her şeyin sürdürülebilir olması için sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma stratejisine ihtiyacımız var. Birçok eksiğimiz olabilir ancak temelde böyle bir konuyu TÜSİAD olarak uzun dönemdir çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Eldeki kaynaklar daha verimli kullanılmalı

Eldeki kaynakların daha verimli kullanılması gerektiğini kaydeden Bilecik, bu kapsamda Ar-Ge, inovasyon dahilinde çevreci ve katma değerli ürünün önemli olduğuna vurgu yaptı.

Sürdürülebilir kalkınmanın önemine değinen Bilecik, "Çevreden insana, insan haklarından nitelikli eğitime kadar sürdürülebilir kalkınmanın iş dünyası ve bütün toplum açısından kıymeti harbiyesi son derece yoğundur. İş dünyası olarak sürdürülebilir başarılara imza atmak için gerçekten beklemenin geride kaldığı bir süreç dahilindeyiz." dedi.

Kaynak: www.sondevir.com

Anahtar Kelimeler:
Erol BilecikTÜSİAD

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner6