Borsa liginin şampiyonu Trabzonspor

"Dört büyükler" olarak bilinen Fenerbahçe Futbol AŞ'nin, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar ve Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin hisseleri ,eylülde değer kaybederek yatırımcısını üzerken, hisseleri değer kazanarak yatırımcısını sevindiren Trabzonspor oldu. 

Spor endeksi eylül ayında yüzde 3,7 değer kaybetmesine rağmen, Borsa İstanbul'da hisseleri eylül ayında yüzde 4,8 yükselen Trabzonspor, söz konusu dönemde yatırımcısına tek kazandıran spor şirketi ünvanını aldı.

En fazla Fenerbahçe kaybettirdi

Geçen ay yüzde 6,3 ile yatırımcısına en fazla kaybettiren spor şirketi ise Fenerbahçe olurken, onu yüzde 3,6 ile Galatasaray izledi. Beşiktaş ise yüzde 3,5 ile yatırımcısına en az kaybettiren spor şirketi oldu. 

2018'in ilk 9 ayında bütün spor şirketleri yatırımcısına kaybettirdi

Yılın 9 aylık döneminde ise bütün spor şirketleri yatırımcısına kaybettirdi. Söz konusunu dönemde yatırımcısına en fazla kaybettiren yüzde 46,9 ile Beşiktaş oldu. Eylül ayında yatırımcısına tek kazandıran spor şirketi olan Trabzonspor'un hisseleri ise yılın 9 aylık döneminde yüzde 41,3 azaldı. Söz konusu dönemde Beşiktaş ve Trabzonspor'u yüzde 35,8 ile Fenerbahçe izledi. Galatasaray ise yüzde 24,2 yatırımcısına en az kaybettiren spor şirketi olarak gerçekleşti.

En fazla piyasa değeri Galatasaray'ın

Eylül ayı sonu itibarıyla halka açık 4 spor şirketi arasında en fazla piyasa değerine Galatasaray sahip. Piyasa değeri 858 milyon 600 bin lira olan Galatasaray'ı 638 milyon lira piyasa değeriyle Fenerbahçe, 520 milyon 800 bin liralık piyasa değeriyle Beşiktaş ve 129 milyon liralık piyasa değeriyle Trabzonspor takip etti.

Borsada işlem gören 4 spor şirketinin Eylül 2018 kapanış fiyatı, bu yılın eylül ayı değişimi, 2017 sonuna göre farkı ve piyasa değerleri şöyle:

Kaynak: www.sondevir.com

Anahtar Kelimeler:
Borsa İstanbulBorsa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner6