Murat Ülker 160 çocuğun hayalini gerçekleştirdi

Deniz Feneri ve Ülker 160 yetim çocuğu hayallerine kavuşturdu. Türkiye'nin önde gelen hayırsever iş adamı Murat Ülker ‘in katkılarıyla, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 160 yetim çocuğa Ülker'in bisikletleri hediye edildi.

İş adamı Murat Ülker‘in katkılarıyla Ankara'da bisiklet sahibi olmayı hayal edip imkânsızlıklar nedeniyle bu hayaline kavuşamayan yetim çocuklar tespit edildi. Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından organizasyonu yapılan programda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 160 yetim çocuğa Ülker'in bisikletleri hediye edildi. Hacivat ve Karagöz gösterisinin de yer aldığı etkinlikte, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yetimlere bisikletlerinin yanı sıra bayramlık giysi ve muhtelif hediyelerde verildi.

2 bin yetime harçlık 160 yetime bisiklet ve bayramlık
 
Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt yaptığı açıklamada, “İşadamı Murat Ülker'in de bağışlarıyla Türkiye genelinde 2 bin yetime harçlık verdik. Her yıl bayramlarda yetim çocuklara hediyeler dağıtıyoruz. Ankara'daki 160 yetime, bisiklet ve bayramlık kıyafet verdik." dedi.

Bisikletine kavuşan çocuklar bayram etti

Etkinlikte yeni bisikletine kavuşan 8 yaşındaki Rabia Acar, duygularını "Bugün Hacivat ve Karagöz gösterisini izlerken çok keyif aldım. Yeni bisikletimle çok uzaklara gidemem ama evimin etrafında arkadaşlarımla gezeceğim." şeklinde dile getirdi. Bisiklet aldığı için mutlu ve heyecanlı olduğunu söyleyen 13 yaşındaki Furkan Gürleyik ise etkinliği gerçekleştirenlere teşekkür etti. Programın sonunda yeni bisikletlerine kavuşan çocuklar hep birlikte tur attı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
 

Anahtar Kelimeler:
Murat ÜlkerDeniz Feneri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner6